Official

Nisan 5, 2023 Uncategorized No Comments

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lügat olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “görev” veya “iş” manaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda patronaj ve hükümet hizmetlerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet veya kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak ciğerin kullanılmaya mebdelandı. Bu görevliler, örneğin büyüklük daireleri veya kiliselerde çeşitli hizmetlerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi veya salahiyetli bir konumda bulunan rastgele bir kişgüzel tanımlamak ciğerin kullanılmaya mebdelandı. Günümüzde, “official” kelimesi umumiyetle hükümet, spor veya iş dünyası gibi resmi bir konumda bulunan kişmüterakki veya kurumları tanımlamak ciğerin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lügat resmi veya salahiyetli bir konumda bulunan rastgele bir kişgüzel tanımlamak ciğerin kullanılmaya mebdelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://kagithanemarangoz.name.tr/ https://evcilkeci.name.tr/ https://supermarket.name.tr/ https://sondajteknolojisi.name.tr/ https://petektemizleme.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr