chillersistemleri.com: Chiller Montajı

Ekim 9, 2022 Uncategorized No Comments

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak başka bir kaynağa taşıma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz yağıın kondanserde soğutulması ile çalışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından sabık gaz yağıın edisyonncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak maksut mayinın üzerinden ısıyı alır alçdürüst matbuatçta gaz yağı olarak kompresöre gelir, yine sışitatırılır. Çalışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Kez soğutmalı chiller
üslup soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çalışır sorusuna yanıt yöneltmek dâhilin soğutma gruplarını ayrı ayrı muayene etmek gerekir.

üslup Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine nazaran gruplandırılır. En koskocaman ayrım ise ısı kaynağının ne olduğudur. şayet ısı havaya atılıyorsa cazibe kaynaklı soğutma grubu, suya atılıyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. üslup soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gaz yağıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin cazibe soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çalışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve mualla sıcaklıkta gaz yağı halindeki soğutucu dürüstışhun kondansere gönderilir. Fanlar etkiı ile batarya yüzeyinde cazibe dürüstışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Doğal gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Kez Soğutmalı Chiller
Kez soğutmalı chiller soğutma sistemleri, cazibe soğutmalı chiller çalışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har gaz yağıı ab ile soğutur. Doğal gazın soğutulması dâhilin cazibe soğutmalı bataryalar namına ab kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğiştiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çalışır diyenler dâhilin ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında ab kaynağı ihtiyacının olduğunu kaydetmek gerekir. Kez kaynakları; akarsu, derya, soğutma kulesi yahut ölçünlü ab hattı kabil. Kez soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek yerın sınırlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli yalnız ab maliyetlerinin bağan olduğu yerlerde kullanılır.

Kez soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çalışabilme özelliğine malik olduğu dâhilin soğutma maksut bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülkü çözüm sağlamlamaktadır. Su üstü vesaitının iklimlendirilmesi dâhilin bile ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çalışır diyenler dâhilin son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize ettiği dâhilin misil kapasitedeki chiller cihazına göre %65 henüz küçümencik hacim sağladığını kaydetmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çalışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz bağan canlılık tüketimi yapar ve mualla performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle tamamlanmak üzere, besin ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici cazibe depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanım yerına normal chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çalışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve işletmeniz dâhilin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden bindi alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://kagithanemarangoz.name.tr/ https://evcilkeci.name.tr/ https://supermarket.name.tr/ https://sondajteknolojisi.name.tr/ https://petektemizleme.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr